Як підготуватися до handmade виставці
Поговоримо про виставках? Хто обіцяв і забув - той я. Виправляюся.
Була я на виставці рукоділля. За рекламу мені не платять, так що ім'я організатора залишимо в таємниці.
Організаторів і формат виставок поки залишимо в спокої. Зараз про учасників:
- як підготуватися
- як себе вести на виставці
- як привернути увагу відвідувачів
- як підрахувати вигоду від участі
1. Підготуйтеся
Хочете зрозуміти чого хоче відвідувач - станьте ним. Це безкоштовно, але дорогого коштує. Я теж думала, що знаю як буде виглядати мій стенд. Ну, майже. Адже Я довго цим займаюся, що ж не виберу потрібний товар і не красиво розкласти? На ділі все не так. Відвідавши одного разу, тепер я знаю що хочу від свого стенду, а головне, як (!) не наробити помилок. Спробуйте і Ви.
2. Вимкніть уява - почніть пробувати
Ви вже майстер рукоділля, значить якась фантазія все ж таки присутня. Але цього мало. Для участі Вам знадобиться оформити стенд. Що це буде: стіл, вітрина або сходи - вирішувати Вам. А ось як це має виглядати варто потренуватися вдома: розставити, приміряти, протестувати. Без жартів. Кілька разів.
3. Будьте святом
Один мій знайомий, коли його запитали у дитинстві ким ти хочеш стати відповів: «Святом!». Кому цікаво підійти, якщо Ви вперлися в телефон? Хіба що запитати котра година. Ну нам-то це не потрібно. Встаньте, розправте плечі і посміхайтеся. Навіть якщо Ви не зробите нічого особливого, до Вашого стенду буде приємно підійти і залишаться (а вони залишаться) приємні спогади і Ваші очі.
4. Створіть «шухер»
Дійте! Запросіть друзів і створити творчу атмосферу навколо себе. Міряйте, чіпайте, фотографуйте себе і друзів з Вашими роботами. До такого стенду підійдуть просто з цікавості. Адже Нам не продати зараз важливо, а увага.
5. Упаковка товару
Упаковка товарів відіграє не останню роль. «Ой, не вийшло. Ну я просто перший раз. Хвилююся, розумієте?». Таке не пройде. Ви бачитеся вперше і все повинно пройти не гладко, а з шиком. Продумайте хто, як, з чого і в якій послідовності буде упаковувати куплений товар.
6. Проведіть майстер-клас
Сподіваюся, я Вам не відкрила Америку, що це потрібно робити, бо не буду пояснювати навіщо. А ні, буду! Коли Ви сидите за прилавком і щось захоплено в'яжете, шиєте, ліпіть - це не показує Вашу творчу натуру, а говорить тільки про те, що Вам це важливіше, ніж все навколо. Розумію, у мене теж іноді чекають два-три рядочки до вечері. Але це вдома, а ми на виставці. Тут всі творчі. Боріться за увагу! Нехай це буде схема примітивного бабусиної квадрата. Але у кожного учасника залишиться ним пов'язаний зразок в руках з Вашою візиткою і мішком емоцій.
7. Як підрахувати збитки
Ви ж не думали окупити вартість участі проданими товарами? В окремих випадках так, але найчастіше виставки є рекламою і джерелом нових знайомств, знань та ідей. Не забувайте це, не тільки в кінці, але і при підготовці.
Висновки:
- Не знаючи броду, не лізь у воду. Перед участю, обов'язково побувайте на виставці як відвідувач
- Ретельно підготуйтеся, прорепетируйте, не залишайте все на потім. За годину до виставки ще нікому не вдавалося підготуватися
- Будьте активні, життєрадісні і захоплюйте за собою. На виставці всі хочуть привернути увагу - краще відсидітися вдома
- Зробіть висновки, напишіть план на наступну виставку
Може здатися, що все ясно. Але немає. На наступний раз Вашу участь повинно бути краще, активніше і цікавіше. Проведіть аналіз: чого не діставало, що провалилося, де спрацював. Краще записати. Так-так! Те, що зрозуміло зараз, через два-три місяці покриється пилом і доведеться думати заново.
- Як доглядати за ножицями для шиття та рукоділляПоради щодо використання ножиць для їх довготривалого використанняЯк доглядати за ножицями для шиття та рукоділля
- Ланолін для в'язаних виробівЧому ланолін є незамінним компонентом у догляді за вовняними виробамиЛанолін для в'язаних виробів